District Governor

 Olive Geddes MPHF  
Rtn. Olive Geddes 

District Treasurer

 Roy Redwood MPHF  
Rtn. Roy Redwood 

District Secretary

 Thom Riddell MPHF  
Rtn. Thom Riddell 

Assistant Governor

 Brenda Waugh  
Rtn. Brenda Waugh 

Assistant Governor

 Ian McLean  
Rtn. Ian McLean 

Assistant Governor

 Johanna Pawley  
Rtn. Johanna Pawley 

Assistant Governor

 Keith Bruce PHF  
Rtn. Keith Bruce 

Assistant Governor

 Theresa Douglas  
Rtn. Theresa Douglas 

Assistant Governor

 Archie Ralston MPHF  
Rtn. Archie Ralston 

Rotary Foundation Chairman

 Alasdair Seale PHF  
Rtn. Alasdair Seale 

Membership Chairman

 Duncan Collinson  
Rtn. Duncan Collinson 

International Service Chairman

 Aileen Lothian  
Rtn. Aileen Lothian 

Youth Service Chairman

 Ken MacKenzie PHF  
Rtn. Ken MacKenzie 

Immediate Past District Governor (IPDG)

 Andrew Ireland  
Rtn. Andrew Ireland 

District Governor Elect (DGE)

 Lindsay Craig PHF  
Rtn. Lindsay Craig 

District Governor Nominee (DGN)

 Agnes Ritchie PHF  
Rtn. Agnes Ritchie 

Assistant District Secretary

 Phillip Ratcliffe PHF  
Rtn. Phillip Ratcliffe 

Environment Officer

 John Wilson PHF  
Rtn. John Wilson 

Editor

 Peter CROAN PHF  
Rtn. Peter CROAN 

Conference

 Jonathan Moore PHF  

Leadership Development & Training

 Kenneth Robertson  
Rtn. Kenneth Robertson 

RYLA

 James Gibbons  
Rtn. James Gibbons 

Sports Officer

 Millar Stoddart  
Rtn. Millar Stoddart 

Community Chairman

 Elaine O'Brien PHF  
Rtn. Elaine O'Brien 

Vocational Chairman

 Janice Henderson  
Rtn. Janice Henderson 

Primary Webmaster

 Callan Dick PHF  
Rtn. Callan Dick 

Membership Database Officer

 Gavin Douglas  

Health & Safety

 Phillip Ratcliffe PHF  
Rtn. Phillip Ratcliffe 

Archivist and Flag Custodian

 Mike Coveney  

Auditor

 Ewart Shields PHF  
Rtn. Ewart Shields 

District Quiz

 Gordon Paterson  
Rtn. Gordon Paterson 

Friendship Exchange

 Alistair Marquis MPHF  
Rtn. Alistair Marquis 

Social Networking

 Elaine Henderson  
Rtn. Elaine Henderson 

Grants

 Allan Ross  
Rtn. Allan Ross 

Peace

 Jean Best PHF  
Rtn. Jean Best 

Vocational Training Team

 Ian Adams MPHF  
Rtn. Ian Adams 

Challenge Enterprise

 James Bruce MPHF  
Rtn. James Bruce 

Georgia Scholarships

 Millar Stoddart  
Rtn. Millar Stoddart 

Young Golfer

 Millar Stoddart  
Rtn. Millar Stoddart 

Rotaract

 Doreen Allerton  
Rtn. Doreen Allerton 

RotaKids

 Nancy Rule  
Rtn. Nancy Rule 

Young Citizen

 Jonathan Moore PHF  

Drugs Awareness

 Alex Justice  
Rtn. Alex Justice 

Youth Exchange

 Alistair Mackintosh  
Rtn. Alistair Mackintosh 

Polio Officer

 Kenneth Logan  
Rtn. Kenneth Logan 

Community Emergency Support & Resilience

 John Barbour PHF  
Rtn. John Barbour 

Equality & Diversity Advisor

 Kenneth Robertson  
Rtn. Kenneth Robertson 

New Club Formation Coordinator

 Kate Keter MPHF  
Rtn. Kate Keter 

Membership Coordinator

 Doug Forsyth  
Rtn. Doug Forsyth 

Membership Coordinator

 Tom Curry  
Rtn. Tom Curry 

Young Photographer

 Mike Harris  

Young Writer

 William McMullen  

Stewardship

 Roy Redwood MPHF  
Rtn. Roy Redwood 

Rotary Scholars

 Ian Geddes MPHF  
Rtn. Ian Geddes 

Public Image Chairman

 Peter CROAN PHF  
Rtn. Peter CROAN