District Governor

 Keith Hopkins PHF  
Rtn. Keith Hopkins 

District Secretary

 Clive Bartram PHF  
Rtn. Clive Bartram 

Assistant Governor

 Hilary Gordon MPHF  
Rtn. Hilary Gordon 

Assistant Governor

 Mike Robins PHF  
Rtn. Mike Robins 

Assistant Governor

 Malcolm Horner PHF  
Rtn. Malcolm Horner 

Assistant Governor

 John Anderson PHF  
Rtn. John Anderson 

Assistant Governor

 Alistair Risk PHF  
Rtn. Alistair Risk 

Assistant Governor

 Ann Mitchell PHF  
Rtn. Ann Mitchell 

Assistant Governor

 Graeme Archibald PHF  
Rtn. Graeme Archibald 

Assistant Governor

 David Cruickshank MPHF  
Rtn. David Cruickshank 

Public Image Chairman

 Roddy Duncan PHF  
Rtn. Roddy Duncan 

Rotary Foundation Chairman

 Janet Lowe MPHF  
Rtn. Janet Lowe 

Membership Chairman

 Ryan Bond PHF  
Rtn. Ryan Bond 

International Service Chairman

 Ewen Hatchwell PHF  
Rtn. Ewen Hatchwell 

Youth Service Chairman

 Roderick Scott  
Rtn. Roderick Scott 

Immediate Past District Governor (IPDG)

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

District Governor Elect (DGE)

 Michael Halley PHF  
Rtn. Michael Halley 

District Governor Nominee (DGN)

 Roddy Duncan PHF  
Rtn. Roddy Duncan 

Safeguarding Officer

 Alistair Robb  
Rtn. Alistair Robb 

Assistant District Secretary

 Edward Alexander Gordon PHF  
Rtn. Edward Alexander Gordon 

Marketing Officer

 Sharon Munro  
Rtn. Sharon Munro 

Leadership Development & Training

 Doug Nisbet PHF  
Rtn. Doug Nisbet 

RYLA

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

Projects Chairman

 John Minhinick PHF  
Rtn. John Minhinick 

Community Chairman

 Grace Morris PHF  
Rtn. Grace Morris 

Primary Webmaster

 Peter Leyland  
Rtn. Peter Leyland 

District Webmentor

 Mick Gordon MPHF  
Rtn. Mick Gordon 

District Primary School Quiz Coordinator

 Catherine Chorley  
Rtn. Catherine Chorley 

District Rotaract Officer

 Roderick Scott  
Rtn. Roderick Scott 

District Rotary Shoebox Coordinator

 Ron McKail PHF  
Rtn. Ron McKail 

District Gavel Competition coordinator

 Bill Wood PHF  
Rtn. Bill Wood 

District Health and Safety officer

 Martin Forster  
Rtn. Martin Forster 

District Supplies Officer

 Alasdair Pitt Campbell MPHF  
Rtn. Alasdair Pitt Campbell 

District Euroscola Coordinator

 Mike Lyall PHF  
Rtn. Mike Lyall 

District Interact officer

 Jill Adams PHF  
Rtn. Jill Adams 

District Young Chef Coordinator

 Mike Robins PHF  
Rtn. Mike Robins 

District Youth Exchange Officer

 Iain Gow  
Rtn. Iain Gow 

District Rotakids Coordinator

 Anne Forster PHF  
Rtn. Anne Forster 

District Grants Officer

 Linda Bolger  
Rtn. Linda Bolger 

Conference Chair

 Alistair Risk PHF  
Rtn. Alistair Risk 

Conference Registrar

 Peter Leyland  
Rtn. Peter Leyland 

Conference Secretary

 Jo Farquhar  
Rtn. Jo Farquhar 

Conference Treasurer

 Doug Ritchie  
Rtn. Doug Ritchie 

District Young Writer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District Young Photographer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District RYLA male camp leader

 Gavin Mackenzie  
Rtn. Gavin Mackenzie 

District ShelterBox Coordinator

 Kenny Thomson PHF  
Rtn. Kenny Thomson 

District Sand Dams Coordinator

 John Glascodine PHF  
Rtn. John Glascodine 

District Equality & Diversity Officer

 Michael Sowden  
Rtn. Michael Sowden 

District End Polio Now Officer

 Janet Lowe MPHF  
Rtn. Janet Lowe 

District Vocational Training Team Officer

 James Slater PHF  
Rtn. James Slater 

District Youth Speaks Coordinator

 Tim Baker  
Rtn. Tim Baker 

Conference Sergeant-at-Arms

 Gus McDonald PHF  
Rtn. Gus McDonald 

Conference Production

 Robert Ritchie PHF  
Rtn. Robert Ritchie 

District Fellowship Chairman

 Chris Grist  
Rtn. Chris Grist 

Assist District Treasurer

 Doug Ritchie  
Rtn. Doug Ritchie 

New Club Formation (North)

 George Berstan MPHF  
Rtn. George Berstan 

Stewardship Officer

 Carol Stewart PHF  
Rtn. Carol Stewart 

Environment Officer

 Malcolm Rooney  
Rtn. Malcolm Rooney 

District Learning and Development Administration

 Doug Ritchie  
Rtn. Doug Ritchie 

District Social Media Expert

 David Robertson  
Rtn. David Robertson 

District Club Extension Officer

 Donald James Chisholm  
Rtn. Donald James Chisholm 

Club Visioning (South)

 John Minhinick PHF  
Rtn. John Minhinick 

Club Visioning (North)

 Doug Nisbet PHF  
Rtn. Doug Nisbet