District Governor

 Jim Houston MPHF  
Rtn. Jim Houston 

District Secretary

 Clive Bartram PHF  
Rtn. Clive Bartram 

Assistant Governor

 Roddy Duncan PHF  
Rtn. Roddy Duncan 

Assistant Governor

 Alistair Risk PHF  
Rtn. Alistair Risk 

Assistant Governor

 Hilary Gordon MPHF  
Rtn. Hilary Gordon 

Assistant Governor

 Mike Robins PHF  
Rtn. Mike Robins 

Assistant Governor

 Grace Morris PHF  
Rtn. Grace Morris 

Assistant Governor

 John Anderson PHF  
Rtn. John Anderson 

Assistant Governor

 Graeme Archibald PHF  
Rtn. Graeme Archibald 

Public Image Chairman

 John Gary Macalister PHF  
Rtn. John Gary Macalister 

Rotary Foundation Chairman

 Janet Lowe MPHF  
Rtn. Janet Lowe 

International Service Chairman

 Eleanor Elizabeth Macalister  
Rtn. Eleanor Elizabeth Macalister 

Youth Service Chairman

 Ann Mitchell PHF  
Rtn. Ann Mitchell 

Immediate Past District Governor (IPDG)

 Catherine Chorley  
Rtn. Catherine Chorley 

District Governor Elect (DGE)

 Keith Hopkins PHF  
Rtn. Keith Hopkins 

District Governor Nominee (DGN)

 Michael Halley PHF  
Rtn. Michael Halley 

Safeguarding Officer

 Tracy McCallum PHF  
Rtn. Tracy McCallum 

Assistant District Secretary

 Edward Alexander Gordon PHF  
Rtn. Edward Alexander Gordon 

Environment Officer

 Malcolm Rooney  
Rtn. Malcolm Rooney 

Leadership Development & Training

 Doug Ritchie  
Rtn. Doug Ritchie 

RYLA

 Andrew McCartney MPHF  
Rtn. Andrew McCartney 

Sports Officer

 Arthur Duncan PHF  
Rtn. Arthur Duncan 

Community Chairman

 Ewen Hatchwell PHF  
Rtn. Ewen Hatchwell 

Primary Webmaster

 Peter Leyland  
Rtn. Peter Leyland 

District Webmentor

 Mick Gordon MPHF  
Rtn. Mick Gordon 

District Social Networking Officer

 David Robertson  
Rtn. David Robertson 

District Literacy Coordinator

 Margaret Forbes PHF  
Rtn. Margaret Forbes 

District Primary School Quiz Coordinator

 Catherine Chorley  
Rtn. Catherine Chorley 

District Rotaract Officer

 Roderick Scott  
Rtn. Roderick Scott 

District Rotary Shoebox Coordinator

 Ron McKail PHF  
Rtn. Ron McKail 

District Gavel Competition coordinator

 Bill Wood PHF  
Rtn. Bill Wood 

District Health and Safety officer

 Martin Forster  
Rtn. Martin Forster 

District Supplies Officer

 Alasdair Pitt Campbell MPHF  
Rtn. Alasdair Pitt Campbell 

District Euroscola Coordinator

 Mike Lyall PHF  
Rtn. Mike Lyall 

District Interact officer

 John Brewster PHF  
Rtn. John Brewster 

District Young Chef Coordinator

 Mike Robins PHF  
Rtn. Mike Robins 

District Youth Exchange Officer

 Catherine Chorley  
Rtn. Catherine Chorley 

District Rotakids Coordinator

 Anne Forster PHF  
Rtn. Anne Forster 

District Group Friendship Exchange Officer

 Steve Gilman  
Rtn. Steve Gilman 

District Grants Officer

 James Slater PHF  
Rtn. James Slater 

Conference Chair

 Alistair Risk PHF  
Rtn. Alistair Risk 

Conference Registrar

 Peter Leyland  
Rtn. Peter Leyland 

Conference Secretary

 Jo Farquhar  
Rtn. Jo Farquhar 

Conference Treasurer

 Doug Ritchie  
Rtn. Doug Ritchie 

District Young Writer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District Young Photographer

 Donald Stewart  
Rtn. Donald Stewart 

District RYLA male camp leader

 Gavin Mackenzie  
Rtn. Gavin Mackenzie 

District RYLA female camp leader

 Hilary Gordon MPHF  
Rtn. Hilary Gordon 

District ShelterBox Coordinator

 Kenny Thomson PHF  
Rtn. Kenny Thomson 

District Sand Dams Coordinator

 John Glascodine PHF  
Rtn. John Glascodine 

District Equality & Diversity Officer

 Michael Sowden  
Rtn. Michael Sowden 

District Foundation Stewardship Officer

 Carol Stewart PHF  
Rtn. Carol Stewart 

District Vocational Training Team Officer

 Jim Thomson  
Rtn. Jim Thomson 

District Youth Speaks Coordinator

 Tim Baker  
Rtn. Tim Baker 

Conference Sergeant-at-Arms

 Gus McDonald PHF  
Rtn. Gus McDonald 

Conference Production

 Robert Ritchie PHF  
Rtn. Robert Ritchie 

District Fellowship Chairman

 Chris Grist  
Rtn. Chris Grist 

Assist District Treasurer

 Doug Ritchie  
Rtn. Doug Ritchie